Link to https://g.page/CoPrintNyomda
1123 Bp. Alkotás utca 39/A (bejelentkezéssel)

Levélpapír szerkesztése, nyomtatása, készítése

Az alábbiakban a levélpapír nyomtatása, készítése kapcsán szeretnénk segítséget nyújtani a következő témákkal: árajánlatkérés, levélpapír szabványmérete (A4), nyomtatási eljárások, anyag leadási sajátosságok a nyomtatáshoz. Segítünk olcsó megoldást, de jó minőségben kiválasztani.

 

Levélpapír készítésről szóló tudáscikkünk: Levélpapír készítésről

 

Levélpapír nyomtatásával, készítésével kapcsolatos árajánlatkérés

Nyomdai árajánlatkéréskor a következő paramétereket kell megadni a levélpapír nyomtatáshoz:

  • A munka elnevezése: ez a könnyebb beazonosítás szükséges – ebben az esetben pl. Co-Print nyomda levélpapír.
  • Pontos példányszám meghatározása.
  • A levélpapír vágott, azaz kész mérete milliméterben megadva, bár ez a levélpapíroknál adott, mert a nyomtatás során A/4-es szabványméretet használunk (210x297 mm).
  • A levélpapír terjedelmének megadása akkor válik aktuálissá, ha levélpapír több lapból áll, nyomtatunk egy kezdő levélpapírt (pl. logóval, cégnévvel és elérhetőséggel), utána pedig további levélpapír nyomtatására is sor kerülhet, amin csak a logó szerepel.
  • A színek számának nyomdai meghatározásánál a 4+0 vagy 1+0 kifejezéssel a színes vagy feketefehér nyomtatást határozzuk meg. A két szám (pl. 4+0) a lap két oldalára utal. Ezek szerint a nyomtatás lehet akár 4+0 vagy 2+2 szín is. A 4-es szám a 4 nyomdai alapszínt jelenti, amiből kikeverhető az összes többi szín is a nyomtatás során. Ha a levélpapír nyomtatása során csak a logót és szöveget tűntetünk fel és a logónk pedig csak 1 színt tartalmaz a feketén kívül, akkor 2+0-ként jelöljük.
  • A papír meghatározása: levélpapír nyomtatására legtöbbször a 80 g-os ofszet papírt használjuk, külön kérésre ez lehet 90 g-os papír is.
  • Végül a kötés módját és egyéb kötészeti eljárásokat kell meghatároznunk. A levélpapír nyomtatása, készítése vágással fejeződik be, amikor kész méretre vágjuk a papírt.

 

Nyomtatási eljárások a levélpapír készítése során

Nyomdánk a levélpapír nyomtatáshoz használható mindkét ívnyomtatási technológiával rendelkezik, melynek kiválasztásakor legfőképpen a példányszámot vesszük figyelembe.

  1. Ofszet nyomtatás: jellemzően nagyobb példányszámban történő jegyzetpapír nyomtatás esetén gazdaságos. 4-500 példánytól éri meg a nyomtatás, de az ofszet nyomdai alapköltségek miatt leginkább 2 000 db-tól gazdaságos.
  2. Digitális nyomtatás: 5-150 db-ig gazdaságos az ofszet nyomtatással szemben.

Levélpapír esetében ritkán változik a tartalom, így hacsak nem mintáról van szó, jellemzően az ofszet nyomtatás bizonyul ésszerűnek.

 

Anyagleadás, szerkesztés a levélpapír nyomtatása esetében

Ha nem nyomdakész PDF-et kapunk, akkor a következő leadási feltételek teljesülésével tudjuk a leghatékonyabban, így legolcsóbban is elkészíteni a nyomatásra szánt levélpapír szerkesztését:

  • Célszerű Word fájlban elkészíteni a forgatókönyvet, hogy a jegyzettömb borítóján és lapjain mi és hol szerepeljen. Ez közben tartalmazza a jegyzettömbre kerülő szövegeket is.
  • A képeket és arculati elemeket kérjük külön állományban is elküldeni, ügyelve arra, hogy a képek nagy felbontásban, a logó pedig vektoros formában kerüljön leadásra. Ez feltétele a tökéletes nyomtatásnak.

 

Kérjen nyomdánktól ajánlatot levélpapír nyomtatásra, levélpapír készítésre

Budapesti nyomdánk vállalja levélpapír nyomtatását. Várjuk szíves megkeresését. Elérhetőségeinket a Nyomdánk elérhetőségei menüpontban találja.

 

Levélpapír szerkesztés és nyomtatás

 

Amennyiben más nyomdai termékek érdeklik, válasszon az alábbiak közül:

Boríték nyomtatásFüzet nyomtatásJegyzettömb nyomtatásKönyv nyomtatásLevélpapír nyomtatásMeghívó nyomtatásNévjegy nyomtatásProspektus nyomtatásSzórólap nyomtatás

 

Kulcsszavak: levélpapír, céges levélpapír, nyomdatatás, levélpapír nyomtatás, Budapest, budapesti nyomda