Link to https://g.page/CoPrintNyomda
1123 Bp. Alkotás utca 39/A (bejelentkezéssel)

A névjegykártya nyomtatás, készítés

Névjegykártya készítéssel egy olyan bemutatkozó kártyát hozunk létre, amely lehetőséget ad új emberekkel történő találkozás során kapcsolati adataink átadására. Az, hogy hogyan néz ki a névjegykártya, befolyásolja, hogy hogyan fog emlékezni ránk. Most megnézzük, hogy ezt hogyan tudjuk kedvezőbbé tenni tartalmi és formai eszközökkel.

 

„Minél több emberrel ismerkedem meg, annál boldogabb vagyok.
Az ember a legnyomorultabb ismeretség révén is tanul, gyarapszik,
s többre értékeli a tulajdon boldogságát.” (Samuel Beckett)

Mi szerepeljen a névjegykártyán

Névjegy készítése, nyomtatásaFontos, hogy minden olyan tájékoztatás szerepeljen a névjegyen, amire az ügyfélnek szüksége van a kapcsolatfelvételhez, vagy amiről megismeri, hogy mivel is foglalkozunk. Ezek a következők:

  • A név ismerete a személyes kapcsolatra utal.
  • A titulus segít a illetékesség meghatározásában.
  • A cégnév megmutatja, hogy melyik vállalatot képviseljük.
  • Az elérhetőségi adatok, úgy, mint a telefonszám, székhely címe, honlap, e-mail cím a kapcsolatfelvétel lehetőségét biztosítja. Itt érdemes az előre rakni azt az elérhetőségi módot, amin szeretnénk, hogy keressenek.
  • Nem utolsó sorban jó, ha van egy szlogen vagy kiderül a névjegyről (akár a hátoldalon), hogy mivel is foglalkozunk.

Ajánlott méretek a névjegykártya nyomtatása kapcsán

A névjegykártya méretét szabvány határozza meg, e szerint két méretet szokott nyomdánk nyomtatni. Ezt már csak a névjegykártya tartók mérete miatt is érdemes ebben a méretben alkalmazni.

  1. A névjegykártya magyar szabványmérete 90 x 50 mm-es,
  2. a nyugateurópai névjegykárya szabványmérete pedig 85 x 55 mm-es méretben szokás nyomtatni.

 

Mire figyeljünk a grafika tervezés során?

A grafikai tervezésnél két szempontot érdemes figyelembe venni. Az egyik az esztétikai szempontok, másik a nyomtathatóság. Mindkettő fontos eleme a jó névjegynek. Az első a tetszetősség, másik pedig a kivitelezhetőség miatt. Íme, a szempontok:

  • Legfontosabb követelmény, hogy összhangban legyenek a grafikai elemek a cég arculati elemeivel.
  • A színek megfeleljenek a színharmónia szabályainak.
  • Minden szöveg jól olvasható legyen, ne használjunk olyan kis betűméreteket, amit egy kevésbé jól látó ügyfél már nem tud elolvasni.
  • Kerüljük a nagy, egyszínű felületeket (főleg a feketét). Ezek a névjegykártya vastagságú papírnál nehezen nyomtathatók szépen, teljes fedettséggel és csíkozás nélkül.

Milyen nyomtatási eljárást és milyen papírt válasszunk?

Milyen papírra nyomtassunk?

Ha egyszerű grafikáról van szó, akkor nyomtathatunk bordázott felületű kreatív papírra, nagyobb felületű nyomtatás vagy sok szín tartalmazó grafika esetén a műnyomó papír javasolt. Előbbi csak az egyszerű grafikák nyomtatása mutat jól, utóbbin sokkal jobban és jobb minőségben jönnek ki a színek.

 

Milyen nyomtatási eljárás használjunk?

Nyomdánk ofszet és digitális nyomtatással is foglalkozik. Első nyomtatási módot nagy, míg a másodikat kis példányszámú nyomtatásnál szoktuk használni. A névjegykártyákat egy nyomott ívre sokszor lehet elhelyezni, így ha csak nem több ezer névjegyről és direkt színes nyomtatásról van szó, digitálisan nyomtatjuk azokat. Minőség különbség nincs a két eljárás között. Ebben az esetben a digitális nyomtatás mellett szól a gyorsabb elkészítés, a kis példányszám miatti kedvező ár.

 

Névjegykártya nyomtatásával, készítésével kapcsolatos árajánlatkérés

Nyomdai árajánlatkéréskor a következő paramétereket kell megadni a névjegykártya nyomtatáshoz:

  • A munka elnevezése: ez a könnyebb beazonosítás szükséges – ebben az esetben Névjegy.
  • Pontos példányszám meghatározása.
  • A névjegykártya vágott, azaz kész mérete milliméterben megadva. A méret kiválasztásáról bővebben lent írunk.
  • A névjegy terjedelmének megadásánál adott: 2 oldal (akár történik nyomtatás az oldalra, akár nem).
  • A színek számának nyomdai meghatározásánál a 4+4 vagy 1+1 kifejezéssel a színes vagy feketefehér (esetleg direkt színű) nyomtatást határozzuk meg. A két szám (pl. 4+4) a lap két oldalára utal. A 4-es szám a 4 nyomdai alapszínt jelenti, amiből kikeverhető az összes többi szín is a nyomtatás során.
  • A papír meghatározása: névjegykártya nyomtatásánál vastagabb műnyomó, néha kreatív papírt használunk. (300-350 g)
  • Végül a kötés módját és egyéb kötészeti eljárásokat kell meghatároznunk. A névjegykártyánál csak vágás van, mint befejező munkafázis.

 

Anyagleadás és szerkesztés névjegykártya nyomtatása esetében

Ha nem nyomdakész PDF-et kapunk, akkor a következő leadási feltételek teljesülésével tudjuk a leghatékonyabban, így legolcsóbban is elkészíteni a nyomatásra szánt névjegykártya szerkesztését:

  • Célszerű Word fájlban elkészíteni a forgatókönyvet, hogy pl. a névjegykártyán mi és hol szerepeljen. Ez tartalmazza a névjegykártyára kerülő szövegeket is.
  • A képeket, grafikákat kérjük külön állományban is elküldeni, ügyelve arra, hogy nagy felbontásban, a logók pedig vektoros formában kerüljön leadásra. Ez feltétele a tökéletes nyomtatásnak.

 Névjegy készítése, nyomtatása

 


A cikkek megjelenését nyomon tudja követni:
Facebookon: https://www.facebook.com/CoPrintNyomda
Twitteren: https://twitter.com/CoPrintNyomda
Feliratkozás hírlevélre: http://eepurl.com/bCGIuD
A képek pedig a Pinteresten tekinthetők meg: https://www.pinterest.com/coprintnyomda/

  Csatlakozzon Facebook oldalunkhoz!  Csatlakozzon Twitter oldalunkhoz!  Csatlakozzon Printerest oldalunkhoz!  Iratkozzon fel hírlevelünkre


 Megosztom, mert érdekes!